Miestelių seminaras „Nuo Kražių iki Lietuvos: tarpukario Lietuvos miestelių gyventojai lietuviai ir jų kultūra“

2024 m. sausio 26 d.
Kražiai / Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija
Partneriai: Lietuvos istorijos institutas; Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija; Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras; Kražių seniūnija; UAB VF Projektai; Vidas Fokas

Programa

Seminaru siekta paskatinti vietos bendruomenes ir akademinę bendruomenę atrasti naują tapatybės ir tyrimu objektą – tarpukario Lietuvos miestelių gyventoją miestelėną. Renginyje aktualizuotas miestelėno fenomenas, gvildentos su miestelėnų savivoka, istorija, kultūra ir paveldu susijusios temos. Pasitelkus Kražių miestelio atvejį kelti miestelėnų paveldo identifikavimo ir atgaivinimo klausimai. Seminaro dalyviai: Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos instituto mokslininkai bei doktorantai, Kražių miestelio ir Kelmės krašto bendruomenės.